13.9. 2014

11. Medové odpoledne

Již po jedenácté můžete v Zadní Třebani navštívit Medové odpoledne. Tento mini festival je tradičně věnován včelám, včelařství, ale také kultuře.

Zadní Třebáň
kulturní dům
sobota 13.září 2014 13:00
sobota 13.září 2014 18:00
Neomezeno
100 Kč

Pozvánka

Program je připravován tak, by si zde přišli na své nejen včelaři, ale i rodiny s dětmi, či náhodně příchozí.
Na včelařské akci nesmí chybět včelařská přednáška, které se letos ujme Ing. Dalibor Titěra, vedoucí pracovník Výzkumného ústavu včelařského v Dole. Svoje vystoupení nazval "Co včely umí a co je trápí", které bude v podstatě vycházet z knihy Fenomenální včely J. Tautze, na které se přítel Titěra překladatelsky podílel. Tato část programu bude ještě doplněna včelařskými vzdělávacími panely a CD obrazovým atlasem "Včely zdravé a nemocné“, které jsou z produkce Výzkumného ústavu včelařského a dají se zakoupit či objednat.
U informačního/samostatného stánku se představí Pracovní společnost nástavkových včelařů (PSNV-CZ, o. s., http://www.psnv.cz/). Zaměří se m. j. na zdůraznění nezastupitelné role včel pro udržení biodiversity v krajině a na poněkud opomíjenou opylovací činnost, jakožto jev zasluhující si veřejný zájem. Zároveň pozve návštěvníky do světa svých projektů, mezi nimiž hlavní roli hraje téma vzdělávání včelařů zejména těch, kteří právě začínají. Seznámí je také s novými čísly časopisu Moderní včelař, s nově vydanou včelařskou literaturou a mimo jiné i s metodami letos tak aktuálního sezónního varroamonitoringu s důrazem na lokální komunikaci včelařů.
Bude zde zastoupena i pražská Včelařská prodejna Včelpa v Křemencově s výrobky ze včelích produktů, literaturou aj. vybraným zbožím.
Ochutnávky medoviny se letos ujme nově vznikající Muzeum medoviny, které prosazuje především přírodní medoviny nedochucované a nedolihovávané (www.muzeummedoviny.cz). Zakladatel Jiří Pouček každopádně uvítá jakékoliv nové kontakty výrobců medoviny nebo exponáty pro expozici k výrobě medoviny.
Program pro děti doplní zdobení medových perníčků a malování včelích motivů. Vše pochopitelně za sladké odměny.
Součástí programu je i oblíbené tržiště intelektu, kvíz se včelí tématikou a prodej medu a medového pečiva.
Začátek a konec Medového odpoledne pak bude patřit hudbě. Na samotný úvod vystoupí 11 kontrafagotistů, což je počet nepředstavitelný i pro samotné hudebníky. Ukončení již tradičně obstará dechový oktet Harmonia Mozartiana Pragensis se svým koncertem.
Na závěr snad jen dodat, že Medové odpoledne se koná 13. září ve Společenském domě v Zadní Třebani a začátek je ve 13:15.
 
                                                                                                          Luboš Fait
                                                                                  včelař, hudebník, lubos.fait@seznam.cz

Zveřejněno: 18.ledna 2015 16:00

Doporučujeme

Akce již proběhla

Fotografie z akce

Fotografie akce: 11. Medové odpoledne

Na každoroční setkání místních včelařů spolu s vystoupením Harmonia Mozartiana Pragensis jsme byli pozváni, abychom uspořádali degustaci medovin.

Jak poznat poctivou medovinu? Na co si dát pozor?

Požadavek se odesílá na server. Vyčkejte...