19.9. 2015

Podzimní den českého medu s Muzeem medoviny

Letos opět můžete během podzimního dne českého medu přijít ochutnávat a koupit nejkvalitnější české medoviny

Česko
náměstí Jiřího z Poděbrad
sobota 19.září 2015 8:00
sobota 19.září 2015 14:00
Neomezeno
zdarma

Pozvánka

Na dvacet včelařů a výrobců dobrot nebo kosmetiky z medu navštíví náměstí Jiřího z Poděbrad. A samozřejmě v pátek i v sobotu probíhá i běžný a ničím nerušený farmářský trh s čerstvými potravinami!
Touto slavností chceme podpořit zázrak přírody zvaný český med a včelaře, kteří v něm nechali spoustu práce i lásky. Je to oslava ničím nenahraditelné potraviny, a s ní spojený program pro děti a živá muzika. Příležitost vybrat si a nakoupit přímo od včelařů zásoby nejlepšího medu na podzim a zimu, která už o sobě tento měsíc dává vědět.
Medové perníčky, medovník, plástečkový med, medová kosmetika, medová káva, medovina, medové pivo a mnoho dalšího, například pečená „medová“ žebra přímo v keramické peci na trhu, a jiné občerstvení slané i sladké medové. A také samozřejmě skvělý český med mnoha druhů a v mnoha baleních čekají na návštěvníky těchto slavností. Ptát se můžete u včelařů na cokoliv okolo medu, na jeho zpracování, léčivé účinky nebo jak ho používat.

Pro děti jsou připraveny POHÁDKY – a to v sobotu 19. září 2015 , začátky pohádek jsou v 10:00 a ve 12:00. Pohádka trvá asi 40 minut.
Kromě pohádek bude připravena zábavná i poučná včelí stezka, pro každého zvědavého je tu skleněný úl, ve kterém bude možné pozorovat život včeliček. V kreativní dílně si s dětmi vyrobíte voňavou svíčku ze včelího vosku, mrknete na nářadí a předměty, které včelaři používají ke stáčení medu. A zkusíte si sami vytočit med z medometu!

Zveřejněno: 15.září 2015 15:53

Doporučujeme

Akce již proběhla

Fotografie z akce

Fotografie: Podzimní den českého medu

Tradiční slet českých medařů a medovinařů

Jak poznat poctivou medovinu? Na co si dát pozor?

Požadavek se odesílá na server. Vyčkejte...