Zážitky z akce Chvála medu (se stánkem Muzea medoviny)

I letos proběhla na hradě Horním hradě tradiční medová akce Chvála medu a poprvé se účastnil i stánek Muzea medoviny.

Medovina Zážitky z akce Chvála medu (se stánkem Muzea medoviny)

Horní hrad, obec Krásný Les, Karlovarsko
sobota 1.srpna 2015 10:00
sobota 1.srpna 2015 18:00

Zápis z akce

Chvála medu je tradiční akce, kde se mohou účastníci dozvědět o včelařství, získávání medu, jeho vlastnostech a skladování. Během dne organizátoři zajistili přednášky, ukázky, ale i doprovodný program pro děti.

My jsme na akci poprvé přijeli s ochutnávkou medovin, nabídkou chlazené medoviny a osvěžujícího medovinového nápoje. Návštěvníci si mohli vybírat ze 16 druhů medovin od nejlepších českých výrobců a také slovenskou medovinu. Vzhledem k letnímu počasí opět bodoval náš nový medovinový drink Temný rytíř.

Prohlédněte si fotky z akce.

Přestože jsou na Horním hradě nyní bohužel nakloněni doslazované a dolihované medovině, kterou zde prodávají i s vlastní hornohradní etiketou, věříme, že někdy v budoucnu zde bude možné popíjet i tradiční medovinu, kvašenou pouze z medu.

Děkujeme všem, kteří jste přišli a ochutnávali a povídali si s námi o medovině. Na ostatní se těšíme na některé z dalších akcí. Sledujte sekci Akce.

Fotografie z akce

Fotografie akce: Chvála medu (se stánkem Muzea medoviny)

Na Horním hradě se uskutečnila tradiční oslava medu a my jsme nabídli rozmanitou ochutnávku poctivých medovin.