V Ořechu v lanovém centru proběhne opět tento víkend (25.a 26.6.2016) tradiční medobraní. Přijďte nakoupit medy a ochutnat desítky tradičních medovin.

Jelikož nás aspoň v sobotu čeká velké horko, budeme pro vás míchat originální medovinové mojito, které má nejrůznější názvy: temný rytíř, dark lover mojito apod.

Soutěž o nejlepší medovinu

V rámci této dvoudenní akce proběhnou 2 soutěže medovin. První soutěž bude určena pro domácí výrobce a druhá pro komerční výrobce, kterou uspořádá Muzeum medoviny. Vyhodnocení proběhne v neděli odpoledne. Do komerční soutěže zařadíme medoviny, které budou během akce prezentovány na našem stánku a od každého výrobce bude zařazena jen jedna nejoblíbenější medovina. Hlasovací lístky budou slosovatelné.

Během každého dne budete moct ochutnat přes 15 druhů medovin. Od přírodních, jednodruhových, přes kořeněné, bylinkové až po archivní kousky. Připomeneme si rozhodně i nejlepší medoviny světa z roku 2013 i 2015 a jednu českou medovinu, která získala loni první místo ve své kategorii v prestižní mezinárodní soutěži v Coloradu. Víte, o kterých tu je řeč? Pokud ne, tak velký důvod, proč přijít na pohárek...

Prodejna se otevírá 28.6. v centru Prahy

V ulici Na Zderaze 14 na Praze 2 otevřeme hned po víkendu své prostory. V rámci první fáze projektu Muzea medoviny bude otevřena specializovaná prodejna medovin a včelích produktů, jaká jinde v Česku ani zahraniční dosud není. Otevírací doba je v tuto chvíli stanovena na 10:00-21:00, ale přesné dny a časy otevření raději první týdny zkontrolujte na webu. Pravděpodobně budeme mít zavřeno v pondělí, když jsme muzeum:-)

Na prodejně se dozvíte snad všechno, co jste o medovinách chtěli vědět a mnohem víc..

Těšíme na vaši návštěvu, ať již v Ořechu nebo na naší nové prodejně!

Tým Muzea medoviny