Co je nového v Muzeu medoviny?

Rád bychom vás pravidelně každý týden informovali o nových akcích, nových vzorcích medovin, které získáme a medovém dění obecně. Prodejna se nám celkem zabíhá a v září začneme dokončovat prostory s expozicí, na kterou se mnoho lidí opakovaně ptá. Zprovoznění prostor nám zabralo hodně času, financí a energie a tak zpřístupnění informační části prostor ještě nějaký měsíc potrvá.

Medovina týdne z Moravy!

Na Moravě v kraji vína medovina? Proč ne? Tedy rozhodně! Nedaleko od Uherského Hradiště pan Gabriel přes 20 let včelaří a vyrábí i medovinu, s kterou opakovaně získal ocenění na Dnech medu a medoviny. Je vyráběná za studena, což je její obrovská přednost a my jsme vybrali pro tento týden k ochutnávání tmavou bylinnou medovinu, která byla jedna z nejoblíbenějších bylinných medovin na našich akcích v roce 2014.

Medovinu týdne můžete přijít ochutnávat zdarma až do pátku.

Co je aktuálně otevřené k ochutnávání?

Moderní technologie se nevyhnula ani Muzeu medoviny a tak máte všichni přesný přehled o tom, jaké medoviny jsou zrovna otevřené v chladícím boxu a můžete je příjít hned ochutnávat.

Kromě medoviny týdne máme v celé nabídce dalších téměř 30 bylinných medovin.

Úprava otevírací doby

Z provozních důvodů budeme mít do konce léta otevřeno jen v pracovní dny od 12 do 20hod.

Přijďte na kalíšek anebo vybrat dárek!

Samozřejmě pokud budete mít zájem přijít degustovat medoviny ve větší skupině, rádi otevřeme v jakoukoliv denní i rozumnou večerní dobu i o víkendu. Minimální počet je 8 osob.

Pravidelné degustace každý čtvrtek

Hned zítra ve čtvrtek 11.8. nám můžete přijít pomoct dopít medoviny z předchozích degustací. Od 16 hodin až do 22hodin za symbolické ceny. Pokud byste se ale plánovali zastavit až po 20h, zavolejte prosím předem na prodejnu - tel. 775 633 077, ať o vás víme.

Každý další čtvrtek bude probíhat pravidelná degustace 10 různých druhů medovin, při níž prozkoumáte základní druhy medovin z Čech i Slovenska. Začínáme vždy v 19:00 a cena pro 1 osobu bude vždy 190Kč. Výklad o medovině, její historii a výrobě, bude doprovázet celý večer, včetně podrobných informací o degustovaných vzorcích a výrobcích. Skončíme před 21h, poté bude možné v případě zájmu ochutnávat další vzorky.

Medové mojitové párty v pátek

Jednou za 14 dní se k nám můžete v pátek přijít odreagovat od každodenního bzukotu v práci a vychutnat si pohodu s osvěžujícími medovinovými drinky. Přitom potkáte spoustu nových lidí. Během večera vám kromě našeho klasického medovinového mojita přichystáme i něco navíc, nový drink či koktejl. První párty se uskuteční příští pátek 19. srpna a bude ve znamení skořice. Tak se na Vás těšíme!

I nároční pivní nadšenci už ví, jak poznat kvalitní medovinu

Originál článku Medovina tajemná, rozmanitá, lahodná a mýtů zbavená pro časopis Pivo, Bier & Ale si můžete přečíst na našich webovkách.

Klidně bychom mohli o medovině psát dále, ale ať toho není najednou příliš. Sledujte mailovou schránce zase příští týden!

Krásné medovo-bylinkové dny!

Jiří Pouček, Muzeum medoviny