Dnes 19.5. a příští čtvrtek 26.5. vždy od 18:00 se ve Včelařském areálu MÁJA v Praze - Ruzyni konají přednášky dr. Švamberka o aktuálních poznatcích účinků včelích produktů na lidské zdraví. Konkrétně bude rozebráno působení propolisu, mateří kašičky, pylu, včelího jedu, ale i medu obecně. Od 17:15 se můžete zúčastnit krátké prohlídky včelařského Areálu MÁJA. Zajímavé poznatky z přednášky jiště zohledníme při výběru sortimentu do prodejny.

O víkendu 21.-22.5. se ve sv. Hostýně na Zlínsku koná tradiční národní včelařskou pouť. Budou zde celý víkend probíhat nejrůznější odborné včelařské přednášky. V neděli po 10h slavnostní průvod a mše svatá.

V sobotu 21.5. od 14h se ve slovenské Smolenici v areálu firmy Včelco koná festival medových nápojů - MEDOKVAS.

Osobně se všech akcí účastním. Můžeme se tam potkat. Mohu vás na akci i odvézt. Pokud se na akce chcete přidat, napište na e-mail.

A kdy otevřeme prodejnu a muzeum?

Aktuálně máme podepsanou nájemní smlouvu, vyřízeny téměř všechny formality s úřady. Zbývá nám dovybavit prodejnu. Interiér budujeme převážně stylově, přímo ze včelařských věcí, úlů, nástavků, rámečků. Trošku se všechny přípravy opožďují, změnili jsme totiž nedávno koncepci interiéru.

Máte vyřazené včelařské potřeby? úly? medomety?

Hledáme staré vyřazené včelařské pomůcky, starší úly, nástavky, medomety, které by byly použitelné pro interiér nebo vystavitelné v expozici. Pokud o něčem víte, dejte nám vědět. Hodil by se nám také truhlář, ideálně včelař truhlář, který by se dokázal dobře vcítit do rázu a konceptu připravované prodejny a prostor s expozicí.

Přispějte na dokončení expozice muzea

Stále hledáme chybějící prostředky na dokončení expozice. Ve sbírce je aktuálně 17.000,- což je stále málo. Budeme vděčni za příspěvky. Odměny jsou velmi lákavé. CHCI PŘISPĚT!

Mějte krásné medo(vino)vé dny!

provozovatel Muzea medoviny v Praze