Během veletrhu Natura Viva 2015 v Lysé nad Labem ve dnech 19.-24.5.2015 jsme na stánku Muzea medoviny nabízeli ochutnávku postupně celkem 30 druhů medovin. Každý účastník mohl odevzdat degustační lístek s hlasem pro svoji nejoblíbenější medovinu. Hlasovací lístky jsme na konci akce v neděli odpoledne slosovali a svoji nejoblíbenější medovinu Tomka ročník 2012 vyhrála paní Andrea z Brandýsa nad Labem. Vyhodnocování nejlepší medoviny bylo nakonec velmi náročné, neboť jsme nabídku během celého týdne postupně obměňovali. Bylo to z důvodu omezených zásob některých medovin a také nečekaně velkému zájmu o ochutnávání, což nás upřímně velmi potěšilo. Děkujeme! Proto jsme museli do vyhodnocování soutěže přihlédnout i k počtu dní, které jsme konkrétní medovinu rozlévali.

Jako nejlepší medovinu Natura Viva 2015 jsme tedy vyhodnotili Akátovou medovinu od Rodinné firmy Pleva z východočeského Potštejna, která byť byla nasazena pouhý jeden den, získala poměrně nejvíce hlasů. Na druhém místě se umístila Tradiční slovenská medovina Tomka ročník 2012 a na třetí příčce oblíbenosti bodovala Včelovina Špeciál, taktéž ze Slovenska.

Děkujeme všem účastníkům ochutnávky i soutěže a připomínáme, že na našich webových stránkách je pro vás připraven nový objednávkový formulář, kde si můžete vybrat z až 90 druhů medovin, které běžně nikde neseženete! O všech medovinách se na webu dozvíte ty nejpodrobnější informace.

Sledujte též další včelařské a jiné akce, kde se s námi můžete setkat, buď se stánkem nebo osobně - seznam akcí a tipů.

Pokud fandíte Facebooku, fanděte i nám - Muzeum medoviny na FB.

Kompletní seznam medovin, které jste mohli letos na Natura Viva s námi ochutnat najdete zde:

Děkujeme za přízeň a budeme se těšit někdy naviděnou
Ať vám poctivé medovinky chutnají a podělte se i s ostatními:-)

autor projektu Muzeum medoviny