Výsledky soutěže Medovina roku 2017

Výsledky soutěže Medovina roku 2017

Mnozí z vás netrpělivě čekali na výsledky, psali, telefonovali, ale všechno má svůj čas. Komise zasedaly minulý pátek a hodnotily 70 vašich medovin ve 4 kategoriích. Vše jsme poté zpracovávali a připravovali ke zveřejnění. Ocenění získávají vždy první 3 medoviny v kategorii a je také udělen titul Šampióna výstavy.

Dnes odpoledne jsme postavili velký degustační a prodejní stánek na Včelařské výstavě na BVV a poslední, co ještě zbývá, je zveřejnit výsledky, na které jistě všichni čekáte. Medové klání zná vítěze! Zná ji poražené? Vzhledem k tomu, že téměř všechny vzorky byly komisemi hodnoceny velmi nadprůměrně a o první pozice se odehrál velký souboj, lze říct, že kvalita všech medovin ať už od komerčních či domácích výrobců nás hodně potěšila.

Pokud jste zvítězili, tak již své výsledky víte pár dní, pokud jste "propadli", tak nás to mrzí, ale možná máte něco, co je potřeba ještě vylepšit anebo jste v těsném souboji měli o pár bodů méně. 

Vzorky hodnotily 2 komise. Komise K1 hodnotila "přírodní", jednodruhové a ovocné medoviny. Komise K2 hodnotila pouze methegliny. Těch se sešlo nejvíce a to 40 ze 70 vzorků, nicméně nepodařilo se nám tuto velkou skupinu rozdělit do samostatných podkategorií. Ani jedno kritérium by nedalo podskupinu alespoň 5 vzorků.

Celkové hodnocení najdete již teď na stránkách soutěže www.tradicnimedovina.cz/vysledky

Ke stažení v PDF: www.tradicnimedovina.cz/Content/download/VysledkovaListina2xA4_2a.pdf


Budeme rádi, pokud přijedete do Brna ochutnat "konkurenční" medová díla:) Od čtvrtka do neděle v Brně v pavilonu F. Následující týden bude zbylé vzorky možné ochutnat v Praze v Muzeu medoviny.

Oficiální vyhlášení výsledků proběhne v sobotu dopoledne na výstavě v Brně - pokud chcete převzít cenu a diplom osobně, napište nám. 


Děkujeme vám za vaši účast a jsme moc rádi, že jste přispěli a ukázali opravdu vysokou kvalitu českých medovin!

S pozdravem
Jiří Pouček, Muzeum medoviny
Marek Linger, pořadatel Včelařské výstavy

Jak poznat poctivou medovinu? Na co si dát pozor?

Požadavek se odesílá na server. Vyčkejte...