Rodinná firma Pleva
Vánoční medovina rybízová

1506 (MEDOVINA)

Medovina s rybízem z domácí zahrádky. Vyzrálá lahodná medovina vhodná pro vánoční i předvánoční rozjímání. Potěší jako milá pozornost nebo vánoční dárek

Pleva s.r.o.
melomela
rybízová
0,50 l
12,7 %
studený proces

Podrobnosti

Limitovaná edice výjimečně dobré medoviny s rybízem z naší zahrádky - rybíz na medovinu česal a nakládal zakladatel rodinné firmy Milan Pleva osobně v létě roku 2015.

Jak vzniká poctivá rybízová medovina

Nahřátím ztekutíme kvalitní med, přidáme vodu, živnou sůl a kvasinky. Do připravené medoviny vmícháme rozmačkaný rybíz, který pochází z naší domácí zahrádky. Rybíz nepěstujeme ve velkém, je to spíše koníček a radost, proto ho máme omezené množství, které zároveň limituje množství lahví medoviny, která z něj může vzniknout.

Medovina kvasí přibližně měsíc, poté ji přecedíme a odstraníme rozmačkaný rybíz. Vznikne medovina, kterou musíme nechat přibližně 2 měsíce zklidnit a poté ji můžeme přetočit do jiné nádoby. Přetočením se medovina zčeří a může začít zrát. A od té doby naše rybízová medovina stála ve sklepě a zrála až do dnešních dnů, kdy ji opatrně stáčíme do lahví naší výjimečně dobré vánoční řady.

 

Výroba za studena

Naše medoviny jsou vyráběny kvasným procesem za studena. Proto pokud pijete jakoukoliv medovinu z naší rodinné firmy – můžete si být jisti, že med, ani medovina neprošly varem, ani jinak nebyla při výrobě použita vysoká teplota, proto medovina obsahuje všechny skvělé látky, jako má med.


Objem: 0,5l 
Obsah alkoholu: 12,7%
  • Cena v e-shopu: 190 Kč
    157,02 Kč bez DPH
  • Koupit

Jak poznat poctivou medovinu? Na co si dát pozor?

Požadavek se odesílá na server. Vyčkejte...