Sbírka pro Muzeum medoviny

Podpořte vznik Muzea medoviny v Praze, které bude první na světě s expozicí o historii nejstaršího alkoholického nápoje a nejširší nabídkou medovin k ochutnávání. Pomozte oživit naši tradici!

250 000 Kč
6 %
12
Přispět

Praha může mít unikátní Muzeum, které nikde jinde dosud není!

Chceme změnit povědomí o medovině, našem tradičním a nejstarším alkoholickém nápoji, který proslavil české země před tisíci lety. Chceme propagovat kvalitní a poctivé výrobce medovin a vytvořit unikátní muzeum, které nikde na světě dosud není.

Medovina je nejušlechtilejší alkoholický nápoj. Víte, že na výrobu jedné litrové lahve medoviny je potřeba takové množství medu, kvůli kterému musí 400 včel celý svůj život pracovat, létat pro nektar?

Medovina se nevyrábí jen u nás, ale na celém světě, kde se včelaří. Získáte příležitost ochutnat desítky možná stovky medovin z Evropy, ale i ze světa. V muzejní expozici se dozvíte o historii výroby, recepty, zajímavosti ze světa a stanete se během pár minut malými odborníky na medovinu:-)

Nebude jiné místo na světě, kde byste mohli současně ochutnat stovky druhů medovin! Bude to rarita. A může být právě v Praze!

Jak bude Muzeum medoviny vypadat a co nabídne?

Muzeum medoviny se bude skládat ze dvou hlavních místností

 • prodejna s ochutnávkou zaměřenou na medoviny z Česka, Slovenska, ale i dalších zemí. Vedle toho nabídneme i medový sortiment jako jsou různé druhy medů, propolisové masti, medovou kosmetiku a další - výhradně od regionálních výrobců, drobných včelařů. Budeme nabízet i stáčenou medovinu nebo míchat medovinové drinky.
 • expozice o historii a výrobě medoviny - seznámíte se s celým procesem výroby medoviny - od včelaření a získávání medu, po výrobu a její rozmanitosti. Budou zde umístěny exponáty a informační panely.
 • v rámci prostor budeme pořádat degustační večery a další tématické akce

Jak to asi bude v interiérech Muzea medoviny vypadat, vám již nyní nastíní prvotní návrhy našich architektů, které najdete u kampaně. Už aby to bylo hotové!

Podpořte nás, sdílejte nás, ať si ještě letos na jaře můžete dát společně u nás pohárek té nejlepší medoviny.

Aktuality

 • listopad 2015 - získali jsme k pronájmu prostory v centru Prahy nedaleko Mánesa. Vyžadují ale investici cca 250.000,- na nutné úpravy interiéru, dalších cca 250.000,- na vybavení prostor a zařízení expozice.
 • únor 2016 - provádíme úpravy interiréru, které si vyžádaly úřady, abychom mohli prostor využívat pro Muzeum
 • březen 2016 - připravujeme nové logo a identitu Muzea medoviny
 • duben 2016 - v omezeném režimu plánujeme otevření prodejny s medy a medovinami
 • červenec 2016 - degustační prodejna oficiálně otevřena
 • říjen 2016 - z důvodu nedostatku dalších finančních prostředků řešíme zda a kdy zrekonstruujeme zbývající místnost a zřídíme expozici

Odměny

Pozvi ji na drink

Namícháme ti 2 speciální velké medovinové drinky. Drinky s medovinou nenajdeš v žádném baru, jen u nás!

Darklover mojito, grepovina, british acacia, lesní drambuie a mnohé další...

250 Kč
Přispět

Klasická degustace

Ochutnávka 12 druhů medovin s občerstvením. Výklad o historii a výrobě medoviny. Platí pro 1 osobu.

400 Kč
Přispět

Domácí je nejlepší

Obdržíš 3 nejlepší medoviny roku 2015 od domácích malovýrobců, které nejsou běžně v prodeji.

700 Kč
Přispět

...jako před tisíci lety

Keramický džbán se staročeskou medovinou přímo z dubového sudu. Džbán (obj. cca 1 litr) bude oražen logem Muzea medoviny a rokem 2016.

V ceně zahrnuto balné a poštovné. Při vyzvednutí osobně v Muzeu ochutnávka 10 medovin zdarma.

950 Kč
Přispět

Chci ochutnat úplně všechno!

Nachystáme ti speciální celovečerní ochutnávku medovin. K tomu budeš samozřejmě (povinně:D) pozobávat občerstvení, jinak brzo odpadneš a to by byla škoda, ne?:) S sebou můžeš vzít navíc zdarma drahou polovičku nebo kohokoliv jiného.

Termín ochutnávky si vybereš z mnoha nabízených.

1 200 Kč
Přispět

Rok na medovině

Získáš úplně exluzivní členství v Muzeu medoviny. Přijď ochutnávat medoviny do Muzea medoviny kdykoliv budeš chtít. Budeš dostávat i pozvánky na neveřejné degustace nových vzorků. Takže budeš vždy první, kdo ochutná medoviny z dalekých koutů světa, třeba i z Austrálie. Ne všechny medoviny, které ze světa přivezeme, budou totiž v nabídce pro běžné smrtelníky:)

Platnost 1 rok od 1. návštěvy.

1 500 Kč
Přispět

Velký fajnšmekr

Za tvou podporu získáš něco, co už nikdo jiný mít nebude. Limitované edice medovin, které již nejsou v prodeji, ale držíme je pro vás v archívu.

 1. Včelco Bohemiana medovina skořicová (ročník 2013)
 2. Včelovina barrique zrála v dubových sudech od Jack Daniel’s (ročník 2014)
 3. Tekovská medovina kořeněno-bylinková (ročník 2014)

V ceně zahrnuto balné, poštovné a křehkovné. Při vyzvednutí osobně v Muzeu ochutnávka 10 medovin zdarma.

1 900 Kč
Přispět

Opening párty

Exkluzivní celovečerní VIP otevíračka. Křest prostor. Archivní medoviny, pochoutky s medem, zákusky, sýry a hlavně skvělá zábava. Setkání s celým týmem, který se podílel na realizaci. Příběhy z natáčení i bez natáčení.

Profesionální fotky z večera. Karton nejoblíbenějších medovin s sebou domů.

2 500 Kč
Přispět

Rok na medu

Každý měsíc tu budeš mít nachystané kilo medu pokaždé od jiného včelaře. Na konci roku před vánocemi ti navíc připravíme i speciální dárkový balíček s medy, např. se sušeným ovocem a dalšími včelími produkty.

3 500 Kč
Přispět

Vlastní degustační stoleček

Za tvůj velkorysý příspěvek necháme vyrobit stylový šestiboký degustační stolek z dubového dřeva, který ponese vyryté tvé jméno.

Součástí odměny je i klasická ochutnávka pro 2 osoby.

5 500 Kč
Přispět

Muzeum jen pro vás

Za tuto podporu ti poděkujeme v prostorách Muzea medoviny na pamětní tabulce a krom toho si budeš moct přednostně vyrezervovat prostory Muzea pro večerní soukromou akci (18-22hod.).

Můžeš pozvat své přátele, kolegy, obchodní partnery, uspořádat oslavu, firemní akci. Ideální pro předvánoční večírek anebo v průběhu roku jako oslavu narozenin.

Připravíme ti samozřejmě i klasickou ochutnávku medovin a občerstvení až pro 15 osob.

10 000 Kč
Přispět

Generální donátor

Celovečerní soukromá firemní akce, exkluzivní degustace pro 2, rok na medovině pro 2, rok na medu pro celou rodinu.

Velké poděkování s vaší fotkou, příp. logem firmy ve vstupních prostorách.

50 000 Kč
Přispět

Bankovní spojení - speciální účet pro sbírku

Číslo účtu: 2900960735/2010
VS: 101-112 dle odměny
Částka: dle uvážení
Poznámka: vaše jméno + kontakt

Vyplň v dialogu svůj e-mail a budu tě informovat o dalším průběhu kampaně.

Věříme, že se částku podaří vybrat v průběhu roku, ale nedali jsme si konkrétní termín ukončení kampaně.

Podmínky sbírky

Doručení: Odměny za příspěvky si můžete vybrat nebo budou doručovány po otevření první části prostor Muzea medoviny - tj. prodejny s degustačním prostorem. To se očekává v květnu 2016.

Jména přispěvovatelů budou po otevření expozice uvedena na webu. Jména přispěvatelů, kteří přispěli min. 1000Kč, budou uvedena i v prostorách expozice Muzea.

Realizace: Expozice Muzea se začne realizovat až ve chvíli, kdy bude vybrána celá částka.

Odstoupení: V případě, že by nedošlo k realizaci expozice v daném místě ani nikde jinde, budou vybrané částky vráceny zpět přispěvovatelům do 3 měsíců od takového rozhodnutí. Odečtena bude cena již vybrané odměny včetně doručení. Od příspěvku je možné odstoupit do 30 dnů od zaslání platby na náš účet a částku poté vrátíme do 14 dnů.

Sbírku vyhlašuje Jiří Pouček, jednatel společnosti Kontrast Projekt s.r.o, která provozuje portál www.muzeummedoviny.cz a připravuje prostory Muzea medoviny na adrese Na Zderaze 14, Praha 2; bližší informace: +420 776 814 841
Požadavek se odesílá na server. Vyčkejte...