O ledna 2019 se upravuje otevírací doba Medovinárny na úterý - sobota od 13 do 19h !


8.8. 2015

Medovinový stánek během bitvy v Budyni

V krásném prostřední bývalého vodního hrad shlédnete historickou bitvu a ochutnáte medovinu.

Česko
Hrad Budyně nad Ohří
tržiště
sobota 8.srpna 2015 9:00
sobota 8.srpna 2015 17:00
www.kudyznudy.cz
Neomezeno
120 Kč

Pozvánka

V. ročník Bitvy Budyně se koná 8. 8. 2015

Fotografie z loňska od oficiálního fotografa Jana Melichara

Stánek Muzea medoviny bude nabízet ochutnávku cca 15 druhů medovin, chlazenou medovinu a budeme opět míchat oblíbeného Temného rytíře.

Program

Celodenní středověká slavnost na městském hradě s bitvou v 15 hodin. Speciální program a soutěže pro děti i dospělé.
Letos se opět v Budyni na jeden den vrátí atmosféra bouřlivých Burgundských válek, které mezi lety 1474-1476 pustošily kraje na západní hranici Spříseženstva (dnešní Švýcarsko).
 
Opět se skupiny z ČR i zahraničí představující švýcarskou pěchotu té doby postaví novodobým Burgunďanům a připomenou divákům statečný boj středověkých Švýcarů proti rozpínavosti posledního burgundského vévody Karla Smělého. Letos bitevní vřavu ovlivní další faktor, který by na bojišti čekal jen málokdo a tím bude láska dvou dívek. Co přesně se přihodí a jak vše nakonec dopadne se dozví návštěvníci naší bitvy.
 
 Akce proběhne v sobotu 8. srpna 2015 od 10 do 18 h. v areálu vodního hradu Budyně nad Ohří ve spolupráci Projektu Švýcarské pěchoty – OS Rattenschwanz, města Budyně nad Ohří a Nadaci Historické a kulturní dědictví města a regionu Budyně nad Ohří.
 
 Ačkoliv bitva samotná začne až v 15 hodin, diváci uvidí pestrý program už od otevření areálu. Dozví se o válečnictví té doby při ukázce výcviku švýcarské pěchoty či ve zbojnici, vytvořené ze zbraní a výstroje účastníků bitvy. Po loňském úspěchu plánujeme také praktickou ukázku používání luků a kuší, tentokrát předvedeme střelbu na siluety bojovníků v životní velikosti. Diváci mohou navštívit tak&ea cute; tábor, včetně dobové kuchyně, ať už sami, nebo s průvodcem, který bude probíhající aktivity komentovat.
 
Pro děti je připravena tradiční stezka rytířských dovedností s úkoly, po jejichž úspěšném splnění obdrží glejt hradního zbrojnoše či dvorní dámy.
 
Svoje umění předvedou také rytíři v soubojích, tanečníci představující burgundskou šlechtu či muzikanti a další umělci. Součástí akce je také trh a hradní krčma.

Vstupné: Dospělí 120,- Kč
Dítě od 7 let 60,- Kč
Rodinné 280,- Kč

 

Zveřejněno: 6.srpna 2015 09:20

Doporučujeme

Akce již proběhla

Jak poznat poctivou medovinu? Na co si dát pozor?

Požadavek se odesílá na server. Vyčkejte...